• Türkçe
  • English

ÜRETİM TESİSİ

25.000 m2'lik kapalı, 10.000 m2'lik açık alanda: Şehir içi Raylı Toplu Taşıma Sistemi Araç Üretimi ve Teknolojileri alanında, Proje, Dizayn, yazılım, montaj, test ve devreye alma faaliyetlerini gerçekleştirdiğimiz tesisimiz, 25.000 m2'lik kapalı, 10.000 m2'lik açık alana sahiptir.
2010 yılında, Durmazlar tarafından Türkiye’nin ilk Makine ve Raylı Sistemler Ar&Ge Merkezi kuruldu.  Durmazlar’ ın güçlü alt yapı ve disiplinli çalışma anlayışı sayesinde yüksek performans ile kısa zamanda büyüme kaydeden Ar&Ge Merkezimizde, geleceğe yönelik yaptığımız çalışmalar da hız kesmiyor. İdari Binamızda, genç, dinamik, hırslı ve yenilikçi çalışma kadromuz, bugünü yarına, yarını geleceğe taşımak için var.
Montaj, hem boji hem de gövde için farklı hatlara sahiptir.  Bir aracın iskelet halindeyken, testlerinin yapılabilecek hale gelene kadarki süreçtir. Fabrikamızın çalışma sistemlerinin başında gelen montaj hattı; kalite ve standartlar çerçevesinde, İşinde tecrübeli, titiz, dikkatli ve toplu taşıma araçlarını kullanan insanların güvenini kazanmanın değeriyle çalışan personellerle oluşturulmuştur.
Montaj hattından çıkan araçlarımızın ağırlık testi, statik testleri ve sızdırmazlık testi müşterilerimiz ile beraber fabrikamızda yapılır. Bu testleri başarıyla tamamlayan araçlarımızın dinamik testleri şirketimiz bünyesindeki Duray fabrikasını çevreleyen, uzunluğu 1288 metre olan, Kanallı bakım alanı, R20, R25, R40, R70, R80 Yatay Kurp ve % 6 - % 8.5 eğimlere sahip test pistimizde yapılır.
Testleri başarıyla tamamlayan araçlar, Sevkiyat ve lojistik departmanımızın kontrolünde müşteriye ait tesislere sevk edilir.